Matematică
iza36
2016-04-14 19:39:42
Pentru 2 prajituri si pentru 2 înghețate trebuie sa platesc 26 de lei.cat costa o prăjitură și o înghețată?
Răspunsuri la întrebare
emi09
2016-04-15 00:27:54

2p+2î=26lei 2(p+î)=26 p+î=26:2 p+î=13

Dorina11000
2016-04-15 00:29:09

O prăjitura și o înghețată costa 13 lei

Adăugați un răspuns