Matematică
miurebeca
2016-04-11 02:56:57
cu 10 lei poti cumpara 5l de lapte sau 2 l de suc.Ce diferenta de pret este intre suc si lapte?
Răspunsuri la întrebare
vincaandreeado
2016-04-11 09:15:08

10 : 5 = 2 lei costa un litru de lapte  10 : 2 = 5 lei costa un litru de suc  5 - 2 = 3 lei este diferneta de pret intre suc si lapte 

mihaelarusu
2016-04-11 09:16:23

10:5=2 2 lei L de lapte 10:2=5 5 lei L de suc sucul este mai scump decat laptele 5-2=3 lei (diferenta)

Adăugați un răspuns